Op 4 juli 2012 is in Eastermar voor het eerst het schoolzeilen van start gegaan, georganiseerd door Watersportvereniging 'Tusken Mar en Leyen'. Circa 25 kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 deden ruilden hun schoolbankjes voor deze bijzondere middag in voor een plaatsje in een optimistje.
De zeillessen op de Burgumer Mar van instructeurs Jan vd Leij en Jelmer Bloembergen van WSV Achtkarspelen waren een groot succes.
Op de heenweg konden de kinderen gelijk van wal steken in hun zeilbootjes omdat de wind goed meewerkte. Op het meer hebben ze een parcours afgelegd langs twee boeien. Het was een rustig windje en soms wat wisselend, ook van richting. Ondanks deze extra moeilijkheidsgraad ging het zeilen heel goed. Nieuwe zeilers zijn geboren!
Om half vier werd het konvooi onder groot gejoel weer teruggesleept.
De energie was nog lang niet op, getuige de frisse duik die de kinderen na afloop nog in de haven namen.
Er volgen in de komende weken nog twee zeilmiddagen!
Al met al een groot succes, wellicht het begin van een nieuwe traditie…
Bestuur WSV ‘Tusken Mar en Leyen’
-
- Informatie
- 05 februari 2025
Gezocht Nieuwe Havenmeester
Voor het komende seizoen zijn wij opzoek naar een nieuwe havenmeester.Wat verwachten we: Iemand die... Fierder lêze » -
- Informatie
- 05 februari 2025
EA-Bloeiweek 2025
Na het geweldige succes van Eastermar Bloeit in augustus 2024 zetten we Eastermar opnieuw in bloei i... Fierder lêze » -
- Informatie
- 28 januari 2025
Verslag sponsordag 2025 van St. it Eastermarder Skûtsje
In de kantine van het nieuwe bedrijfspand Metalis van schipper Geale Tadema was vrijdag 17 januari d... Fierder lêze » -
- Informatie
- 17 januari 2025
Marnijs editie 47 tot en met 51
Reeds verschenen nummers van Dorpskrant Marnijs zijn digitaal via deze website te downloaden in PDF... Fierder lêze »
-
- Informatie
- 09 oktober 2024
Nijs út it Mienskipshûs
Krekt as de measte minsken hie ek it Mienskipshûs simmerfakânsje. Dêr kaam op 24 augustus in ein oan... Fierder lêze »