Op dinsdag 2 september heeft een afvaardiging van het college van de gemeente Tytsjerksteradiel een bezoek gebracht aan Bouwbedrijf Swart. Burgemeester Eric ter Keurs, wethouder Houkje Rijpstra en coördinator economische zaken Jan Sytsma arriveerden rond tweeën op de locatie in Eastermar.
Uiteraard was er een uitgebreide rondleiding in de werkplaats en het kantoor. De bezoekers werden voorgelicht over hoe er gewerkt wordt en wat Bouwbedrijf Swart precies doet. Dit laatste kon met behulp van de projecten, waar op dit moment aan gewerkt wordt, helder worden uitgelegd. Zo is het bouwbedrijf op dit moment druk met het 'labelen' van woningen (verbetering van energielabels door isolatie en renovatie). In opdracht van woningcorporatie WoonFriesland worden daartoe binnenkort 39 huizen in Burgum aangepakt. Duurzaamheid, een woord dat wethouder Rijpstra zeker aansprak, speelt een grote rol in dit soort projecten. Ook werd de delegatie voorgelicht over nieuwe concepten die Bouwbedrijf Swart ontwikkeld heeft zoals het 'Regisseurshuis'.
In het verdere gesprek werd op een open manier besproken hoe gemeente en bouwbedrijf tegen de toekomst aankijken, wat beider visie is en welke keuzes er gemaakt moeten worden. Over en weer werden positieve signalen afgegeven over samenwerking en, voor een gemeente niet onbelangrijk, de werkgelegenheid dat het bedrijf met zich meebrengt. Op dit moment heeft Swart 45 man aan het werk en de directie hoopt natuurlijk dat dit in de toekomst zo kan blijven.
Alhoewel het bezoek voor een uurtje in de planning stond, vertrok het gezelschap uiteindelijk tegen vieren. Uit de reacties op Twitter van zowel Houkje Rijpstra als Jan Sytsma bleek dat men onder de indruk was van ons bouwbedrijf.
Links burgemeester Eric ter Keurs, rechts directeur Taeke Offringa (foto door Jan Sytsma)
-
- Informatie
- 23 mei 2025
Wie maakt de mooiste omslagfoto voor de Marnijs?
Marnijs nummer 54 wordt een jubileumnummer omdat we 10 jaar bestaan.Kopijdatum voor dit jubileumnumm... Fierder lêze » -
- Informatie
- 22 mei 2025
Oproep voor vrijwilligers stempelposten
(Martijn is de jongerenwerker voor Eastermar) Fierder lêze » -
- Informatie
- 22 mei 2025
Foto's en útslach EA-Run 2025 online
Likernôch 1000 foto's stean der fan de EA-Run online, makke troch fotografen Erwin Lap en Jan Kooist... Fierder lêze » -
- Informatie
- 21 mei 2025
Eastermar is...
...de keunst fan it skatsykjen. Oftewol geocaching; foar guon minsken in moaie hobby. De meast fanat... Fierder lêze »
-
- Informatie
- 11 december 2024
Subsidieregeling Samenleving Tytsjerksteradiel 2025 opengesteld
Wilt u subsidie voor komend jaar, voor activiteiten op het gebied van cultuur, sport of samenlevings... Fierder lêze »