Deze gevel is al weer een nostalgisch plaatje
Op 30 december jl. heeft Rudie Kooistra voor het laatst de deur van zijn slagerij gesloten. De slagerij wordt overgenomen door Otte Boersma, geen onbekende in Eastermar.
Voorafgaand aan de officiële heropening op donderdag 8 februari a.s. houdt Otte OPEN HUIS op woensdag 7 februari.
Tot de opening van Slagerij Boersma hoeven de Eastermarders hun eetpatroon niet aan te passen; de levering van vers vlees aan de ‘Alles ûnder ien dak’-super in de Beimastrjitte én aan zuivelhandel Pieter de Jong gaat gewoon door.
Oar doarps- en ferieningsnijs:
-
- Informatie
- 13 juli 2025
Nachtvlinders laten zich zien in Eastermar
Afgelopen donderdagavond namen leden en geïnteresseerden deel aan een bijzondere nachtvlinderexcursi... Fierder lêze » -
- Informatie
- 06 juli 2025
De earste nijsbrief fan st. Iepenloftspul Eastermar
De earste nijsbrief fan it Iepenloftspul Eastermar, dat yn septimber 2026 plakhawwe sil, is in feit... Fierder lêze » -
-
- Informatie
- 02 juli 2025
Beachbarren 2025
Op 12 july om 13:30 oere is it wer safier: it Breed wurdt omboud ta in echt strân en teams stride we... Fierder lêze »
Ek nijsgjirrich:
-
- Informatie
- 30 mei 2024
'Alles ûnder ien dak' healjier langer iepen
De lûden yn it doarp gean de lêste wiken nergens oars mear oer as it sluten fan dé winkel. En mei dé... Fierder lêze »